Společnost V – OKNA CZ nabízí svým klientům velkou škálu možností zasklení otvorových výplní.

Našim výhradním dodavatelem  zasklení je firma WMA Glass  ze skupiny SAINT GOBAIN Glass.


Zasklení můžeme dělit do základních tříd:

Tepelně izolační zasklení

V dnešní době klimatických změn a stále stoupajících cen energií je třeba hledat taková stavební řešení, která povedou ke snižování nákladů na vytápění a k redukci emisí CO2.

Trojsklo SGG CLIMATOP MAX

Izolační trojskla poskytují maximální izolaci před tepelnými úniky a díky vysoké hodnotě g (solar faktor) zaručují optimální příjem tepla zvenčí.

Trojsklo SGG CLIMATOP MAX dosahuje při téměř stejném tepelném zisku dvakrát lepší tepelné izolace než standardní izolační dvojskla.

SGG CLIMAPLUS ONE

Podporuje moderní energetickou politiku a přispívá k efektivní ochraně klimatu, protoze při jeho použití dochází k výraznému snižování emisí CO2. SGG CLIMAPLUS ONE nejenže chrání životní prostředí a snižuje náklady na vytápění, ale navíc zvyšuje i komfort bydlení. Díky výborné tepelné izolaci zabraňuje výskytu studených zón kolem oken. Teplo se tak rovnoměrně rozloží po celé místnosti.

Bezpečnostní zasklení

Bezpečnostní sklo je typ skla sloužící k ochraně osob. Sklo odolává úderům a nárazům. V případě, že se tříští, vznikají malé neostré plošky, u kterých se zmenšuje pravděpodobnost zranění člověka. Bezpečnostní skla jsou vyráběna různými technikami a dělí se do několika kategorií podle účelu. V České republice jsou pro tato skla normy ČSN.

Jedná se o tabulové sklo, rovné nebo prohnuté, též barevné, které je tvořeno dvěma nebo více tabulemi. V případě rozbití slouží mezivrstva k zadržení úlomků skla, nabízí zbytkovou nosnost a snižuje riziko pořezání nebo jiného poranění sklem.

Hluková zasklení

Protihluková skla mohou pomoci udržet nežádoucí hluk venku a vy si tak můžete užívat každodenní život v klidu a pokoji.

Hluk představuje vážný problém, bez ohledu na to, zda je způsoben dopravou, železnicí, letadly nebo výrobními závody. V našem každodenním životě jsme hlukem obklopeni. Protihluková skla od Glassolutions byla navržena tak, aby fungovala jako zvukotěsná stěna chránící vaše prostory před nežádoucím hlukem. Protihluková skla odfiltrují nadměrný hluk a s ním spojené nežádoucí vlivy. Lze je navíc kombinovat s mnoha dalšími multifunkčními produkty, jako jsou termoizolační skla, skla pro regulaci slunečního záření, nízko údržbová či dekorační skla.

Pohlcování hluku sklem je v podstatné míře ovlivněno hmotností tabulí a uspořádáním mezivrstev.

Zásady:

  • Čím nižší je pevnost skleněných tabulí, tím lepší je pohlcování hluku.
  • Nesymetrické uspořádání skleněných tabulí může výrazně zlepšit zvukově izolační vlastnosti, protože tabule mají rozdílnou vlastní frekvenci kmitů (koincidence).
  • Pro přizpůsobení protihlukových opatření na určité standardní zdroje hluku se zavádějí spektrální korekční koeficienty C a Ctr (ÖNORM B 8115).

Protisluneční zasklení

Protisluneční skla jsou opatřena velmi účinným funkčním povlakem. Tento povlak je nanášen magnetronovou metodou na čiré sklo SGG PLANILUX.

Vytváří světlou, přátelskou atmosféru a nabízí dostatek světla v místnosti i v létě, protože není třeba dodatečného zastínění.

Snížení nároků na klimatizaci či ochlazování vede k redukci provozních nákladů, zejména v případě nerezidenčních staveb. Ohřívání místnosti ve srovnání s izolačním sklem je nižší až o 5 °C (podle druhu stavby, větrání, vnitřního zatížení atd.). To znamená zlepšení komfortu v místnosti a tím příjemnější teploty i v době vrcholného léta.

Dekorativní zasklení

Dekorativní zasklení je ideálním řešením v případech, kdy je potřeba snížit průhlednost a přitom zachovat propustnost světla.

SGG DECORGLASS a SGG MASTERGLASS

V interiérech toto zasklení nalezne široké využití: lze z něj zhotovit skleněné výplně, dělicí stěny, dveře, sprchové kabiny, nadsvětlíky, nábytek, stoly, regály, koupelny, kuchyňské linky, pulty, okna a mnoho dalšího.

Ve venkovních prostorách se můžete se sklem SGG DECORGLASS setkat v podobě ochranných zábradlí, parapetů a ohrazení, na přístřešcích nebo na fasádě. Podle potřeby lze použít sklo s drátěnou vložkou nebo bezpečnostní sklo (ESG, VSG). SGG DECORGLASS se používá také k cílenému nasměrování nebo rozptýlení světla, např. v operačních lampách nebo v bytovém osvětlení.